chátrající budova bude zbořena

Zchátralá budova u řeky Úslavy bude konečně zbořena

Budova stojící na Rokycanské třídě v Plzni už roky chátrá. Stala se také útočištěm bezdomovců, kteří k její údržbě zrovna nepřispěli, a tak došlo k jedinému možnému řešení. Vlastníci, kteří lokalitu u řeky Úslavy chtějí obnovit a vytvořit nový komplex, který by byl prospěšný, se rozhodli budovu zbourat.

Chátrající budova byla odjakživa problémová

Již několik let jsme v Plzni sledovali, jak budova, která byla od začátku problémová, chátrá a stává se domovem pro místní bezdomovce. Výstavba budovy začala již v 90. letech a už tady začaly první neshody. Část totiž nelegálně stála na pozemcích města, které ovšem odmítlo pozemky odprodat, majitel je ani nechtěl proplácet a nakonec vznikl objekt, který nikdo nechtěl.

Přečtěte si také: Franchising a jeho nabídka v Česku

Skleněné peklo

V objektu došlo také k několika požárům, které zde vznikly v důsledku obývání různých jedinců, hromadění odpadků a neopatrného zacházení s ohněm.

Dům známý pod jménem Skleněné peklo se tak stal nechtěnou budovou, o kterou projevili zájem pouze bezdomovci. Budova léta chátrala a shromažďovala odpadky, špínu a prach. Až po několika letech se rozhodli noví vlastníci pro její vyklizení a následné zboření.

Přečtěte si také: METALFEST V PLZNI OPĚT ZABODOVAL!

A co bude poté?

Vlastníci na místě Skleněného pekla hodlají vybudovat komplex obchodních a administrativních budov, které budou konečně hezkou vizitkou na hlavní ulici podél řeky Úslavy. Přípravy pro stavbu by měly začít příštím rokem.