Plzeň jde příkladem. Je prvním městem, kde jezdí jen bezbariérové tramvaje!

Plzeň jde příkladem. Je prvním městem, kde jezdí jen bezbariérové tramvaje!

Město Plzeň je ukázkovým příkladem toho, že když se chce, tak to jde. O minulého víkendu už se zde bez problémů projedou všichni, město totiž nakoupilo nové moderní tramvaje Škoda a ty staré vyřadila z provozu.

První město v republice

Plzeň se tak stala prvním městem v republice, ve kterém jezdí pouze bezbariérové tramvaje. Stalo se tak i díky štědré evropské dotaci z programu IROP. Město totiž s přispěním dotace nakoupilo nové bezbariérové tramvaje a ty staré tak mohla bez obav vyřadit.

Přečtěte si také: VIRTUÁLNÍ VÝSTAVA VÁS PŘENESE ZPĚT DO SUDET

Do dvou let bude bezbariérový přístup kompletní

Vedení města se snaží jít v otázkách městské hromadné dopravy stále dopředu a zvyšovat komfort cestujících. Právě stoprocentní bezbariérový přístup u všech linek tramvají zlepší každodenní život mnoha obyvatelům. Dle slov primátora města zaručuje, že každý spoj bude mít minimálně jeden nízkopodlažní vstup. Kompletní přechod na nízkopodlažní vozy se podaří snad do dvou let.

Přečtěte si také: Vyměňte korporát za vlastní podnikání

Zatímco nové tramvaje se dostávají do provozu, téměř polovina tramvají staršího typu se vyřadí. Jedná se například o tramvaje typu T3R-P, které se budou řadit až jako zadní vozy souprav. Do dvou let zmizí z provozu úplně a nahradí je celonízkopodlažní soupravy.

Rozlučková jízda tramvaje

V pátek dokonce proběhla rozlučková jízda s tramvají tohoto typu. Celá souprava se výjimečně skládala z tří vozů se schody.