Festival Krumlov propojí místa s klasickou hudbou

Festival Krumlov propojí místa s klasickou hudbou

Od 14. července až do 5. srpna se mohou návštěvníci Českého Krumlova opět těšit na Festival Krumlov, který na 12 výjimečných místech spojí genius loci s klasickou hudbou. Ač se jedná o 32. ročník, přinese i letos festival nová a ještě neobjevená místa.

Festival Krumlov nabídne opět nová místa

Český Krumlov je oblíbeným místem pro turisty, protože se jedná o jedinečné místo s nenahraditelnou atmosférou. Právě Festival Krumlov sází na malebnost a výjimečnost města a poodhaluje návštěvníkům ještě o trochu víc, než je na první pohled znát. Už 32 let propojuje festival hudbu s historií, ale i s tancem, herectvím či architekturou.

Koncerty klasické hudby přivodí divákům a posluchačům okamžitě husí kůži. Ve spojení s Českým Krumlovem se jedná o jedinečný zážitek. Letos proběhne v rámci festivalu celkem 18 koncertů na 12 různých místech ve městě. Čtyři z nich jsou navíc úplnou novinkou a diváci je tak navštíví poprvé. Nově koncerty proběhnou v synagoze, v kulturním centru Prádelna a Egon Schiele Art Centru.

Přečtěte si také: Virtuální výstava vás přenese zpět do Sudet.

Jak vypadá program?

Hudba, která provází celý festival je jak komorní, symfonická, tak i sborová. Každý rok zde navíc zavítají světové hvězdy klasické hudby, jako klavírista Alexander Melnikov nebo tenorista Charles Castronovo. Kromě hudby v ulicích festival doprovází různé workshopy, taneční a herecká vystoupení nebo jógové lekce.

Pokud vás zajímá spíše doprovodný program, do Festivalové zóny v Klášterní zahradě se dostanete zdarma. Právě zde probíhají různé workshopy a další aktivity.

Vstupenky přímo na koncerty jsou stále v prodeji, takže neváhejte a určitě jděte.