Filmy a seriály, které se natáčely v Plzni

Filmy a seriály, které se natáčely v Plzni

Jižní Čechy a okolí Plzeňského kraje je oblíbeným místem pro natáčení. Šumava a další místní lesy poskytují ideální podmínky pro tvorbu detektivek, dramat, ale i osobních příběhů, kterých je kraj plný. Ukážeme vám, které filmy a seriály se v okolí natáčely a jaká natáčení ještě budou pokračovat.

Tajemné lesy

Pohraničí a místní lesy v sobě skrývají mnoho osudových příběhů, které inspirují mnohé filmy a seriály. Určitě jste zaznamenali seriál Král Šumavy, který pojednává o slavném převaděči Josefu Hasilovi, který v době komunistického režimu pomáhal lidem dostat se přes hory až za hranice. Jedna série už se v televizi odvysílala, další dvě jsou na cestě. Rozhodně se máte na co těšit. Seriál je podporovaný i ze strany Plzeňského kraje, který na celkovou filmovou tvorbu vyčlenil 5 milionů korun.

Přečtěte si také: FESTIVAL KRUMLOV PROPOJÍ MÍSTA S KLASICKOU HUDBOU

Policie Modrava

Dotace se týká i divácky úspěšného seriálu Policie Modrava, který ukazuje zločiny odehrávající se napříč Šumavou. V hlavních rolích zde figurují Filip Tomsa, Zuzana Norisová nebo Jaroslav Satoranský.

Přečtěte si také: Vyměňte korporát za vlastní podnikání

Bratři

Na pohnutou historii a osudy jedinců se zaměří také film Bratři, který se inspiruje v příběhu bratří Mašínů. Příběh bratrů je přitom natolik velký a až neuvěřitelný, že velmi rozděluje společnost. Nic jako správný názor v tomto případě neexistuje, všichni se jen shodneme na tom, že je osud i příběh Mašínů neuvěřitelný. Tvůrci se tak snaží co nejvíce objektivně ukázat dění a nepřiklánět se ani na jednu stranu.