expres zastavil

Vyskládané kamínky zastavily plzeňský expres

Přemýšleli jste někdy jako malí nad tím, co by se stalo, kdybyste vyskládali na koleje kamínky? Možná jste to někteří také zkusili. Pokud se jednalo o pár kamínků, jistě se nic nestalo. Na trati u Chotěšova na Plzeňsku ale někdo vyskládal takové kamínky v rozsahu 15 a 20 metrů! Expres mířící do Německa byl kvůli tomu zastaven.

20metrová překážka

Na koleji se nacházelo 15 m a na druhé straně dokonce 20 metrů naskládaných kamenů, které zabránily průjezdu vlaku. Expres mířící do Německa na kameny najel a zastavil. Naštěstí začal včas signalizovat ostatním vlakům, které také včas zastavily. Pokud by takto nedal najevo, co se stalo, mohlo by dojít k vykolejení.

Přečtěte si také: PLZEŇ JDE PŘÍKLADEM. JE PRVNÍM MĚSTEM, KDE JEZDÍ JEN BEZBARIÉROVÉ TRAMVAJE!

Žádný cestující neutrpěl újmu a díky tomu, že bydleli v blízkosti zastaveného vlaku, mohli se bez větších potíží přesunout domů, aniž by pro ně jela náhradní doprava.

Expres se po dvou hodinách rozjel

Situaci právě vyšetřuje policie, prozatím byla škoda vyčíslena na 5 tisíc korun. K události vyjeli hasiči, aby kamení odstranili a umožnili bezpečný průjezd vlaku. Na místo dorazila také záchranná služba, která naštěstí byla bez práce.

Zpoždění expresu nakonec činilo přibližně dvě hodiny.

Přečtěte si také: Máte LinkedIn? A můžeme ho vidět?