otužování

Kam v Plzni na pořádné otužování?

Otužování je aktuálně trendem, který již dělá kde kdo. Pozitivní účinky dlouhodobé otužování jsou potvrzené. Mezi hlavní benefity patří posílení imunitního systému a kladný vliv na kardiovaskulární systém. Láká vás otužování? Poradíme vám, kam v Plzni na pořádnou otužovačku zajít.

Kameňák

V Plzni máte hned několik možností, kam za studenou vodou vyrazit. Na severu Plzně najdete jezírka a rybníky s písečnými plážemi, kde se můžete do vody ponořovat postupně. Příkladem může být Kamenný rybník neboli Kameňák. Jedná se o krásné místo nejen na koupání, ale i procházky.

Otužování i v centru

Pokud chcete najít místo, které bude přímo v centru města, můžete vyzkoušet městskou plovárnu nebo Lobezské jezírko. Obě místa jsou navzdory své poloze velmi klidná, vhodná k odpočinku a nabrání sil. Do Lobezského jezírka se dostanete pozvolna po písčité pláži, u městské plovárny už musíte počítat s okamžitým skokem z dřevěného mola.

Přečtěte si také: Jižní Čechy trápí nízké teploty.

Otužování celoročně? Není problém!

Mže je krásná a hlavně čistá řeka na pomezí Kozolup, Bdeněvse a Města Touškova. Je zde mnoho variant, kde si můžete zaplavat nebo se do vody pouze naložit. Díky tomu, že z Hracholuské přehrady odtéka „spodní voda“ , je řeka poměrně studená celoročně, a tak se můžete dále bez problémů otužovat i na jaře i v létě.

Pokud vás otužování baví nebo se do něj chcete teprve dostat, neváhejte a přidejte se do skupiny plzeňských Milovníků zimního plavání, kde najdete další tipy i rady.