nejlepší káva v Plzni

Kde je zaručeně ta nejlepší káva v Plzni?

Jste kavárenský povaleč, milovník výběrové kávy, který se rád na chvíli schová před okolním světem za obrovský šálek cappuccina? A víte, kde je ta nejlepší káva v Plzni, takže nešlápnete vedle?

Pappa Coffee

Jedná se o rodinnou kavárnu a pražírnu, která je opravdu vedená s láskou. Atmosféra v kavárně je přímo idylická ­– všude vůně pražené kávy a domácích zákusků. Ačkoliv se Pappa nachází v centru města vedle Pivovarského muzea, vládne v této kavárně pohoda, klid a čas se na malý moment zpomalí. Otec a syn navíc v současnosti vedou již dvě pobočky. K osmému výročí otevřeli druhou kavárnu na Klatovské třídě, v prostorách Semlerovy rezidence.

Přečtěte si více: Semlerova rezidence se v Plzni otevřela po 10 letech rekonstrukce!

Schovaná kavárna

Přímo pod věží kostela Nanebevzetí Panny Marie se schovává malá kavárnička. Najdete zde výbornou kávu, zákusky a v létě si můžete na dvorku vychutnat i letní drinky.

Orient Coffee

Jedná se o kavárnu a pražírnu s dvacetiletou tradicí, nachází se také v centru Plzně – přímo na náměstí Republiky. Právě Orient Coffee je jednou z prvních kaváren, které začaly nabízet výběrovou a správně připravenou kávu. Pokud vám tedy v kavárně vaše espresso zachutná, můžete si jej koupit i domů.

Mitty Espresso Bakery Shop

Espresso bar, který se navíc specializuje na sladké pečivo a řemeslný chléb – tak to je Mitty Espresso Bakery Shop. Neochutnáte tady jen výborné kafe, ale i domácí pečivo, sendviče i kimchi!

Kvalitní káva v Plzni je už většinou standardem, takže ani v jiných kavárnách nešlápnete vedle. Tak, dáte si espresso či cappuccino?