volby

Falešné koláže baví internet. Dokáží nějak ovlivnit volby?

Na sociálních sítích kolují falešné koláže politiků, které mají vyjadřovat podporu některému z prezidentských kandidátů. Volby nejspíš neovlivní, ale internet zajisté pobaví a uvolní napjatou atmosféru.

Andrej Babiš tyto koláže publikuje na svém facebookovém profilu se slovy, že mu tyto zprávy chodí přes aplikaci WhatsApp. V příspěvcích mu tak vyjadřují podporu premiér Petr Fiala nebo třeba Markéta Pekarová Adamová. Je otázka, zda se jedná o marketingový tah.

Přečtěte si také: Kam v Plzni na pořádné otužování?

Odpověď protistrany

Odpověď protistrany na sebe nenechala dlouho čekat. Pekarová na svém twitterovém profilu s velkou nadsázkou odpověděla: „Jednání pana Babiše mě velice zklamalo. Včera večer jsme se u francouzského vína z jeho osobních vinic jasně domluvili, že má podpora je ryze diskrétní a nebude ji zveřejňovat. Svůj slib opět porušil. Nemohu jinak, než své rozhodnutí změnit a svou podporu vyjádřit panu Baštovi.“

Přečtěte si také: Český Grand Canyon vás očaruje!

Ovlivní lavina koláží volby?

Internet je místo, kde můžete téměř na vše čekat lavinovou reakci, a tak se není čemu divit, že začaly vznikat další koláže, které parodují Babiše a členy ANO. Většinou se jednalo obrázky, které nějakým způsobem vyjadřovaly podporu Jaroslavu Baštovi. Mohou tyto příspěvky nějakým způsobem ovlivnit volby? Možná zmatení Babišovi voliči opravdu k urně přinesou jméno Bašty. Kdo ví, každopádně se jedná o zábavné uvolnění napjaté předvolební situace.