muzeum veteránů v Plzni

V Plzni přibude nové muzeum veteránů.

Expozice Depo Moto Art se nejspíš v létě otevře pro veřejnost v bývalé trolejbusové hale v Plzni. Muzeum je navíc proložené výtvarnými díly. Na své si tak přijde každý.

V muzeu veteránů najdete automobily, motocykly, ale i jízdní kola. Návštěvníci zde uvidí dokonce historická vojenská auta americké armády. Aktuálně se výstava přesunuje do bývalé trolejbusové haly v Cukrovarské ulici. Pokud by se vše podařilo přesunout do léta, mohlo by se první muzeum historických automobilů a motocyklů v Plzni otevřít už v červnu.

Závodní vůz Hakar od samotného viceprezidenta

Nadšenci už teď obdivují některé kousky, které budou součástí expozice. Sám viceprezident Autoklubu ČR a předseda Asociace veteran car clubů AČR, František Čečil, přidal na vystavení jeho závodní vůz Hakar. Jemu samotnému se velmi líbí například Gordon, auto vyrobené v Plzni, které navrhoval výtvarník Karel Syka.

Přečtěte si také: Chodský masopust patří stále mezi ty nejvyhlášenější!

Industriální prostory jsou pro muzeum jako dělané

František Čečil je přesvědčený, že pro historická vozidla je někdejší trolejbusová hala mimořádně vhodné místo. „Ta industriální architektura se k tomu prostě hodí. Viděl jsem řadu muzeí po celé Evropě a můžu tedy srovnávat. Tady máme opravdu úžasný prostor,“ konstatoval.

Muzeum Lobzy

V Plzni již existuje Muzeum Lobzy, které nabízí téměř kompletní kolekci značek a typů vozidel vyráběnou bývalým koncernem IFA v NDR. Toto muzeum je možné projít přímo s průvodcem, který vám poodhalí všechny informace a detaily o těchto jedinečných autoveteránech.

Napsat komentář