rhodos a požáry

Rhodos hoří, jaká je tam aktuálně situace?

Oblíbená řecká destinace, kterou ročně navštíví desetitisíce turistů, je v plamenech. Rhodos opouští turisté, ale i obyvatelé a míří do bezpečí. Ostrovem se oheň šíří nekontrolovaně a rychle. Požáry vznikají i na dalších ostrovech vlivem vlny veder, sucha a silného větru, který jej dál roznáší.

Letošní suché podmínky

Letošní velká vedra, sucho a silný vítr způsobily v Řecku nevídané peklo. Ačkoliv jsou v jižních státech požáry běžnou součástí léta, letos svou sílou a rozšířením velmi překvapily.

Již minulé pondělí vypuknul požár ve vnitrozemí Řecka, konkrétně v Attice. I v důsledku toho se upozadily další ostrovy, mezi nimiž byl i Rhodos. Až ve středu informovala média o vzniknutém požáru na ostrově, kde byly rovnou evakuovány čtyři vesnice. Do soboty se další informace nešířily, hasiči pouze upozornili na to, že se oheň šíří dál a podmínky má stále lepší a lepší.

Přečtěte si také: VYSKLÁDANÉ KAMÍNKY ZASTAVILY PLZEŇSKÝ EXPRES

Ve čtvrtek byl poté vyhlášen stav pohotovosti na Rhodu, takže se zmobilizovaly všechny záchranné složky a vydaly se do boje s lesními požáry.

Evakuace

Od soboty se také evakuují tisíce turistů, kteří se zde vydali trávit dovolenou. Na letišti aktivně spolupracují ambasády s řeckým ministerstvem a snaží se rychle dostat všechny do bezpečí své země. V případě, že lidé nemají doklady, jim pomáhají s vystavením potvrzení a dalších nezbytností před odletem.

Mezi evakuovanými bylo také několik stovek Čechů, kteří zde většinou přijeli s cestovní kanceláří.

Přečtěte si také: Vyměňte korporát za vlastní podnikání