šimpanzi v Plzni dostali nový výběh

Nový výběh pro šimpanze v plzeňské ZOO

Už od 7. září si mohou šimpanzi v plzeňské ZOO užívat nový, moderní výběh. Došlo k jeho rozšíření i úpravě vodního příkopu. Šimpanzi také dostali nové vybavení, díky kterému se nějakou dobu nebudou jen tak nudit. Jak a proč byl výběh modernizován?

Nové podněty pro šimpanzi

Podmínky pro chov lidoopů se v posledních letech zpřísnily, a tak jednotlivé zoologické zahrady musí reagovat. Obyčejný výběh s příkopem a různými lany už zkrátka nestačí. Proto došlo v plzeňské ZOO ke kompletní rekonstrukci výběhu pro šimpanze učenlivé. Pavilon se rozšířil a prohloubil, je ohraničen nový elektrickým ohradníkem, který ale návštěvníkům nebrání ve výhledu. Šimpanzi také dostali nová lana, sítě, a dokonce i umělecká malba, která připomíná africký prales.

Přečtěte si také: EKOLOGIE V PLZEŇSKÉM KRAJI SÁZÍ NA FINANCE

Co největší podobnost přírodě

Nový výběh má poskytnout zvířatům co největší komfort a podobnost s jejich přírodních místech výskytu. Zároveň by zvířata měla získávat stále nové podněty, aby je výběh neomrzel. I proto byla rekonstrukce přijata s velkým nadšením.

Dlouhá tradice

Modernizace pavilonu začala na jaře tohoto roku a stála zoologickou zahradu necelých 7 milionů korun.

V Plzni má chov šimpanzů dlouhou tradici, protože jim poskytuje domov už od roku 1964. Postupem času se tlupa lidoopů rozrostla, a dnes má 8 členů.

Přečtěte si také: Jak zhodnotit peníze? Investice je správná volba.