atypické palety

Atypické palety ho udělaly podnikatelem roku v Plzeňském kraji

Podnikatelem roku 2022 v Plzeňském kraji se stal Marcel Klaus, který vlastní firmu, jež každoročně vyrobí asi 7 milionů palet a dřevěných obalů. Firma Klaus Timber vyrábí mimo jiné atypické palety, tedy na míru pro vaše potřeby.

Roční tržby jeho firmy se blíží dvěma miliardám korun, zaměstnává asi 400 lidí a teď nově se Marcel Klaus stal také podnikatelem roku. K úspěchu ho dovedly palety, stal se totiž jejich největším výrobcem v Česku.

Udržitelnost je pro firmu důležitá

Podnikatel patří se svým příběhem k těm, kteří svůj byznys založili takzvaně od píky. Nezávislou porotu zaujal jeho přístup nejen k byznysu, ale i k místu, kde podniká a žije.

Přečtěte si také: Víte, jak správně naložit se svými financemi?

„Marcel Klaus klade při svém podnikání velký důraz na udržitelnost a snaží se pozitivně ovlivňovat své zaměstnance a zákazníky. Vybudoval retenční nádrž pro využití dešťové vody a na střechách výrobních hal a skladů instaluje fotovoltaiku. Věřím, že jeho přístup bude inspirací pro ostatní,“ komentovala to Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice.

Historie firmy sahá do roku 1998

Historie firmy sahá až do roku 1998, kdy se tehdy dvacetiletý Marcel Klaus vrátil z Německa a rozhodl se založit vlastní firmu. Po půlročních přípravách Klaus se třemi spolupracovníky spouští provoz v Kladrubcích a začíná s výrobou paletového přířezu pro německý trh. Firma si od té doby prošla velkým vývojem a aktuálně je největším výrobcem atypických palet a dřevěných obalů v ČR. Vyváží je do celého světa a o obraty nemá nouzi.

Přečtěte si také: Kam v Plzni na pořádné otužování?

Soutěž o podnikatele roku se v Plzni konala už počtvrté. Výsledky národního finále a jméno vítěze České republiky 2022 budou známé 28. února 2023.