Tepelné čerpadlo. Pro koho je vhodné a opravdu se vyplatí?

Tepelné čerpadlo. Pro koho je vhodné a opravdu se vyplatí?

Tepelné čerpadlo je velkým hitem poslední doby. Díky jejich ekologické stopě jsou navíc podporována také bohatými dotacemi, které mají lidi motivovat k nahrazení starých kotlů za moderní chytrá čerpadla. Pro koho je vhodné a opravdu se vyplatí?

Ušetřete až 70 % výdajů

Stěžejním bodem, dle kterého se velká část lidí rozhoduje, jsou peníze. Díky pořízení tepelného čerpadla totiž můžete ušetřit na výdajích za topení až 70 % ročních nákladů. Vysoké dotace navíc pokryjí velkou část pořizovací ceny, a tak čerpadlo koupíte téměř za hubičku a navíc do budoucna ušetříte relativně vysoké částky.

Tepelné čerpadlo můžete pořídit také na splátky, které si nastavíte dle svých možností. I přes toto splácení vydáte stále méně peněz, než kdybyste měli staré kotlíkové topení. A to už je rozhodně důvod nad čerpadlem přemýšlet.

Chytré čerpadlo

V dnešní době už jsou samozřejmostí takzvaná chytrá tepelná čerpadla, která můžete ovládat na dálku. Můžete si tak pohodlně před příchodem z práce doma na dálku zatopit a přijít do tepla. V létě zase využijete pasivní chlazení, které chladí téměř bez provozních nákladů, takže budete mít kromě čerpadla také klimatizace v jednom.

Přečtěte si takéMýty o investování a jak je to doopravdy

Ekologické teplo

Posledním neméně důležitým bodem je to, že jsou čerpadla mnohem šetrnější k životnímu prostředí. Používáním se podílíte na snížení emisí skleníkových plynů a dalších škodlivin. Myslete na svou budoucnost a buďte k přírodě ohleduplní.

Přečtěte si také: EKOLOGIE V PLZEŇSKÉM KRAJI SÁZÍ NA FINANCE