plán na vybudování domova pro seniory se zrušil

Plán na vybudování domu pro seniory krachnul

Dlouholetý plán vybudování nového domu pro seniory v Plzni znenadání krachnul. Projekt byl vyčíslen na 400 milionů korun a měl především zajistit a postarat se o asi 90 klientů. Důvodem zrušení výstavby domu byla dle vedení dohoda se soukromým investorem, teď se tedy plánuje nová lokalita pro výstavbu.

Nedostatek domovů

Domov pro seniory s větší kapacitou v Plzni velmi chybí, proto před lety vznikl plán na vybudování velkého zařízení, které by pojalo až 90 klientů. Vedení města ale najednou projekt stoplo a dochází k novým jednáním. Do hry totiž vstoupil soukromý investor, který se přímo zabývá výstavbou zařízení pro seniory. Ten také městu doporučil, aby našlo novou lokalita. Budování takovýchto zařízení je velmi nákladné a i jejich provoz je následně náročný. Kraj se tedy rozhodl, že poskytne vybraný pozemek pro budování zdarma a daná soukromá firma objekt vystaví.

Přečtěte si také: Franšízy mají v Plzni úspěch!

Velká zátěž pro městskou pokladnu

To, že je pro městskou kasu vybudování domova pro seniory velkou zátěží, dokazuje odhad, který vyčíslil náklady na neuvěřitelných 400 milionů korun. Vedení města tuto částku považovalo za přehnanou, proto přistoupili k novému řešení a jednání o dalších krocích.

Cena byla podle odborníků tak vysoká proto, že došlo ke změnám mnohých předpisů, které se týkají provozu podobných pečovatelských zařízení. Předpisy upravují nutné zásady, které jsou důležité pro bezpečný chod zařízení. Také vybavení domovů jsou nákladná, protože vyžadují různé technologie, které ulehčí nejen klientům, ale i místním zaměstnancům.

Přečtěte si také: Výše inflace v ČR je nejvyšší za několik let!