holokaust

Nová aplikace přibližuje téma Plzeň a holokaust

Návštěvníci i obyvatelé Plzně se mohou díky nové aplikaci seznámit s osudy Židů v době holokaustu. Během hry je čeká procházka po městě, při které se dozví základní informace, ale i zajímavosti o životě v Plzni během druhé světové války. Jak holokaust ovlivnil místní poměry a památky?

Aplikace nebo webové stránky

Aplikace je dílem spolupráce mezinárodních projektů Zažil Plzeň! A Přepni (se) na historii, které zastřešuje Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem, které je součástí Západočeské univerzity v Plzni.

Nová trasa webové aplikace je dostupná na stránkách Hry – Zažij Plzeň! Zájemci se mohou do příběhu ponořit v terénu s mobilem v ruce nebo doma u počítače. Aplikace je dostupná také v němčině.

Přečtěte si také: Kde je zaručeně ta nejlepší káva v Plzni?

Autentický zážitek

Na začátku vás přivítá Eva, která bude vaší průvodkyní a nechá vás nahlédnout do jejího světa, který bohužel musela zažít. Židovská průvodkyně ještě stupňuje autenticitu a vy se opravdu ocitnete v Plzni v době druhé světové války.

„Ahoj! Jsem Eva. Vždycky jsem si myslela, že jsem normální holka, ale jednoho dne byla moje rodina označená za židovskou a všechno se pro nás najednou změnilo. Provedu vás místy, která se pojí s holocaustem a zkusím vám přiblížit, jaké to pro nás tehdy bylo.
Připravte si mobily a dobré boty a pojďte se se mnou projít Plzní před rokem 1942!“

INSTRUKCE ke hře

Tvůrci mají pro zájemce o hru několik instrukcí a doporučení. Úkoly je nutné plnit postupně, trasou vás provede například navigace od mapy.cz. Pro správné fungování aplikace také potřebujete připojení k internetu, naštěstí v Plzni se můžete připojit na městkou wifi zdarma.

Během hry poté dostáváte body za každý splněný úkol. Naopak při nesprávných odpovědích se body odečítají. Pomocí bodů si také můžete koupit nápovědu nebo nechat prozradit řešení. Využít nápovědy se nebojte, může být pro Vás zajímavým zdrojem dalších informací a není zas tak drahá!